Historia - Różaniec Rodziców za Dzieci

Przejdź do treści

Menu główne:

Historia

Dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci rozpoczęło się 8 sierpnia 2001 roku w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska.
Inicjatorami dzieła Matki Bożej są Ewa i Ireneusz Rogalowie.                                                                                                   Tutaj możecie zobaczyć ich świadectwo......
Patronką różańca rodziców jest Matka Boża Oliwska.

Swiętęm patronalnym jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej 8 grudnia.
Tego dnia odnawiamy akt zawierzenia Matce Bożej dzieci w Różańcu Rodziców w łączności ze wszystkimi różami na całym świecie.
Wszystkie informacje na temat różańca rodziców za dzieci znajdują się na sronie inicjatorów dzieła
www.rozaniecrodzicow.pl    
A posiany na dobrej ziemi, to ten, kto słowa słucha i rozumie; ten wydaje owoc: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny” (Mat. 13:23).

W naszej parafii iskrą która zapaliła do dzieła Różańca Rodziców było świadectwo złożone na grupkach dzielenia we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym
Radość Pana która działa przy naszej parafii.
Dzieliliśmy się doświadczeniem modlitwy osobistej
- Andrzej opowiadając o swojej modlitwie wspomniał o wyjątkowym  prezencie jaki otrzymał od swojej cioci z Kaszub, a mianowicie miejsce w Róży Różańcowej modlącej się za swoje dzieci.
Te krótkie świadectwo spowodowało iskrę i zaczyn.
Łaska zakładania róż w naszej parafii przyszła na spotkaniu wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa w Częstochowie.
Pan Jezus udzielał tam wielu łask,
między innymi zakładania wspólnot modlitewnych i w ten sposób za natchnieniem Ducha Świętego po nie całym miesiącu  w Niedzielę Miłosierdzia za pozwoleniem i aprobatą ks.Proboszcza  powstała pierwsza Róża w naszej parafii której patronką została Św. Faustyna Kowalska był to 7 kwietnia 2013.
Róża zebrał się prawie w kilka chwil -sami przyjaciele i dobrzy znajomi,wszyscy przekonani o słuszności oddania swoich dzieci pod opiekę Maryi.
W ciągu kilku kolejnych miesięcy powstały kolejne Róże ,wszystkie składające się z Rodziców,którzy ufnie powierzają swoje ukochane dzieci Matce naszego Zbawiciela a w naszej parafii Matce Nieustającej Pomocy.

Na dzień 01.06. 2017 w naszych różach modli się 240 rodziców w 12 różach,w naszym różańcu  mamy rodziców z całej Polski między innymi z Gdańska,Olsztyna,Węgrowa,Trzebnicy,Budzowa,Sochaczewa,Jaktorowa,Żyrardowa,Warszawy,Otwocka,Zabrza  oraz zagranicą w Londynie i Lizbonie.
Maryja płaszczem swej opieki okrywa co raz większe rzesze rodziców. Pragnie aby jeszcze  więcej rodziców  zaufało Jej matczynemu sercu.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego