Spływ Ojców i Synów - Różaniec Rodziców za Dzieci

Przejdź do treści

Menu główne:

Spływ Ojców i Synów

"Tata-pierwszy bohater syna"

              VII Spływ Ojców i Synów
               5-12 sierpnia 2017
VII spływ Ojców i Synów za nami. W spływie uczestniczyło 29 osób w tym 12 ojców i 17 dzieci.
Przez 6 dni rzeką Wdą przepłynęliśmy 96 km z Lipusza do Wideckiego Młyna
Pan Bóg był łaskawy i obdarzył nas piękną słoneczną pogodą.
Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Macieja Czapińskiego,który ubogacał nas katechezą na temat ojcostwa-przeżyliśmy swego rodzaju rekolekcje.
Każdy dzień był bogaty w wydarzenia -pokonywanie trudu na rzece,wspólne przyrządzanie posiłków,wędkowanie,rozgrywki piłkarskie i śpiewy przy ognisku – ten czas to wyjątkowe chwile które przeżywaliśmy wraz z swymi synami. Wspaniałym doświadczeniem była wspólna modlitwa ojców z Różańca Rodziców codzienną dziesiątką
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji spływu – ks. Proboszczowi który przychylnym okiem spogląda na tą inicjatywę oraz  Ks. Maciejowi za obecność podczas spływu i możliwość codziennego spotkania z Jezusem w Eucharystii.
Do zobaczenia za rok.


VII spływ Ojców i Synów.
Wda 05-12.08.2017
(Spływ 2016- rzeka Wel)

 
Jest to wyjątkowy czas wakacyjny poświęcony poprawieniu relacji rodzinnych,ale także czs spotkania z Bogiem w codziennej Eucharystii.
Trud codziennego pokonywania siebie i trudnści na szlaku kajakowym.
Zapraszamy wszystkich Ojców i Synów  z naszej parafii (i nie tylko ) do przeżycia wyjątkowego tygodnia.

Hasło tegorocznego spływu:
„Tata – pierwszy bohater syna”

W tym roku płyniemy  rzeką Wdą na Kaszubach.
Piękna nizinno-leśna i meandrująca wśród lasów Wda jest szlakiem bardzo malowniczym i atrakcyjnym krajoznawczo. Zwana też Czarną Wodą, rozpoczyna bieg na Równinie Charzykowskiej, na wysokości 160 m n.p.m., wypływając z jeziora Krążno. Jest główną arterią wodną Borów Tucholskich. Poniżej jeziora Wdzydze odgałęzia się Kanał Wdy i kończy swój bieg w Wiśle koło Świecia. W górnym odcinku rzeka bywa kapryśna, a na początku biegu prawie nie nadaje się do spływu. Chociaż momentami uciążliwa, innym razem staje się zadziorną rzeczką z szybkim nurtem. Na tym obszarze przepływa przez liczne jeziora, zresztą w niewielkiej odległości od niej leży ponad 350 mniejszych lub większych jezior. W środkowym biegu Wda staje się szybką, dziką rzeką z licznymi bystrzami, przecinającą Bory Tucholskie. Panuje tu spokój i cisza, bo to odludny teren z dala od większych miast i wsi. Większa część szlaku Wdy położona jest na terenie Tucholskiego Parku Narodowego. Występują tu liczne jeziora rynnowe o łącznej powierzchni 120 tys. ha.
Zachowały się również ostoje rzadkich gatunków ptaków, np. bociana czarnego, kormorana, głuszca i cietrzewia. Bory są atrakcyjnym i chętnie odwiedzanym terenem turystycznym. Najbardziej malowniczy jest środkowy bieg Wdy.
Spływ rozpoczynamy w sobotę ok.godziny 11:00 w Lipuszu
Plan spływu:
1.Lipusz – J. Schodno – 10 km
2.J. Schodno – J. Wdzydzkie (pole biwakowe na wyspie) -15km
3.J. Wdzydzkie- Miedzno - 20km
4.Miedzno - Czarna Woda - 12km
5.Czarna Woda - Osowo Leśne - 22km

Na spływ jedzie z nami Ks. Proboszcz Jarosław Miętus.

Centralnym punktem każdego dnia będzie Msza Św.
Mieszkamy w namiotach,wspólnie przygotowujemy posiłki.

Kajaki wynajmujemy w firmie:

Harmonogram może ulec zmianie w zależności od pogody i naszych sił.
Koszt 350- 400 zł/osoba  (wynajem kajaków,prowiant,pola biwakowe,zakupy w trakcie spływu,ubezpieczenie turystyczne) koszt dojazdu we własnym zakresie.

Podstawowe wyposażenie na spływ:
namiot,śpiwór,materac,worki wodoszczelne (pożyczymy razem z kajakami),buty do brodzenia po wodzie,wodoszczelne opakowanie na dokumenty,worki foliowe min.10szt.

Zapisy i informacje 504065875 Robert Piziorski

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego